KONST / Litografier / Färglitografier 15988476
nr 1598 8476
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografier, 3 st, Färglitografi. Signerade, numrerade, Bladets mått: 24x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x33 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
måndag 19 februari 2024
kl 20:15:59
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell